Serwis YouTube właśnie ułatwił życie osobom, które korzystają – prywatnie bądź do celów zawodowych – ze strumieniowania na żywo. Od teraz przeprowadzenie takiej transmisji jest o wiele mniej skomplikowane i ogranicza się właściwie do kilku kliknięć.

 

YouTube Live

O tym jak prowadzić transmisje na żywo w serwisie YouTube pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. W porównaniu do strumieniowania na Facebooku, proces ten był znacznie bardziej czasochłonny i wymagał użycia zewnętrznego narzędzia, którego obsługi również trzeba było się nauczyć.

Część osób taki poziom skomplikowania mógł odstraszyć, lecz teraz YouTube znacznie uprościł całą procedurę strumieniowania na żywo. Aby rozpocząć szybką transmisję, wystarczy zalogować się na swoje konto YouTube przez przeglądarkę – obecnie sposób ten działa wyłącznie w Chrome – i kliknąć przycisk kamery ze znakiem „+” znajdujący się w okolicy prawego górnego rogu.

youtube-live

 

Po wybraniu opcji „Rozpocznij transmisję na żywo”, przeglądarka poprosi użytkownika o dostęp do kamery, a następnie wyświetlone zostanie okno z ustawieniami, gdzie wprowadzić można nazwę transmisji oraz (po kliknięciu „Więcej opcji”) opis i skonfigurować prywatność strumienia.

youtube-live-1

 

Pod przyciskiem „Więcej opcji” kryją się również bardziej zaawansowane ustawienia, takie jak włączanie i wyłączanie czatu, ograniczenia wiekowe oraz możliwość oznaczenia transmisji jako sponsorowanej lub zawierającej lokowanie produktu.

youtube-live-zaawansowane

 

Przejście dalej rozpocznie odliczanie, po zakończeniu którego stworzona zostanie miniaturka transmisji – można ją jednak w razie potrzeby zmienić.

youtube-live-2

 

Następnie wystarczy udostępnić link do transmisji i rozpocząć ją klikając przycisk znajdujący się tuż obok.

Już podczas samego nadawania użytkownik widzi liczbę widzów, przesłane polubienia, czat oraz czas trwania.

youtube-live-3

 

Zakończenie strumieniowania powoduje wyświetlenie ekranu podsumowującego.

youtube-live-4

 

Oczywiście przedstawiony sposób transmitowania na żywo jest bardzo prosty, co nie zawsze (i nie dla każdego) będzie zaletą. Nie ma tutaj bowiem możliwości bardziej zaawansowanego sterowania (np. przełączanie widoków) czy skorzystania z zewnętrznej kamery.

W tym celu należy korzystać ze sposobu strumieniowania, o którym wspominaliśmy na początku tego tekstu.

Warto również dodać, że w podobny – uproszczony – sposób nadawać można również przy pomocy urządzeń mobilnych.

 

Jedna odpowiedź

  1. Nigdy nie miałem w planie transmisji na żywo, ale na pewno dobrze wiedzieć co się dzieje. W końcu życie pisze różne scenariusze, to co dziś wydaje się nierealne, jutro już może być rzeczywistością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *