Bez względu na to, czy planujesz prowadzić sklep internetowy, blog czy jesteś właścicielem firmy produkcyjnej – widoczność w sieci do podstawa. Nie ma lepszego sposobu na jej osiągnięcie, jak założenie strony internetowej. Stworzenie witryny z pozoru może wydawać się skomplikowanym zajęciem, jednak w sieci istnieje wiele narzędzi, które znacznie ułatwiają to zajęcie. Co więcej – część z nich jest dostępna bezpłatnie. Przedstawiamy darmowe kreatory stron internetowych, dzięki którym twoja firma będzie miała szansę zaistnieć w sieci!

 

Webwave

Zaczynamy od produktu polskiego – Webwave zostało założone kilka lat temu i od tego czasu stale rozwijane są możliwości tego narzędzia. Interfejs kreatora z początku może wydawać się skomplikowany, jednak jego opanowanie nie powinno zająć dużo czasu.

webwave-min

 

Kreator stron internetowych Webwave posiada kilka interesujących funkcji, m.in. możliwość samodzielnego dodawania własnego kodu (co przyda się bardziej zaawansowanym użytkownikom), mogą być zintegrowane z różnymi portalami społecznościowymi, mapami Google, a także pozwala na utworzenie własnej strony 404 (informującej o braku strony). Dla użytkowników dostępnych jest wiele gotowych szablonów, w których wystarczy jedynie zamieścić swoje treści, ale możliwe jest także stworzenie strony od podstaw.

Co najważniejsze – Webwave to darmowy kreator stron internetowych! Plan bezpłatny wiąże się co prawda z kilkoma ograniczeniami (losowa nazwa strony i domena webwavecms.com, reklamy), jednak przy okazji oferuje nielimitowaną przestrzeń dyskową, transfer oraz liczbę stron, które można stworzyć. Na dobry początek – aby wdrożyć się w tworzeniu oraz prowadzeniu stron internetowych i sprawdzić ich efektywność – w zupełności powinno to wystarczyć. W razie czego zawsze możliwe jest wykupienie planu płatnego, znoszącego te ograniczenia.

 

JIMDO

Uniwersalny, dostępny również w wersji darmowej, kreator witryn internetowych. Pozwala on stworzyć strony dla różnych celów – od osobistych, firmowych, po witryny sklepów.

jimdo-min

 

Kreator ten oferuje szereg wysokiej jakości szablonów, z czego każdy z nich można edytować na zasadzie „przeciągnij i upuść”. Ciekawe są zwłaszcza opcje dotyczące sklepów internetowych – kreator pozwala na tworzenie listy przedmiotów, dodawanie metod płatności, określanie własnej polityki zwrotów czy tego jakie pola powinien zawierać formularz w koszyku.

Witryna stworzona w tym kreatorze dostępna jest w domenie jimdo.com, narzędzie oferuje też 500 MB na własne pliki oraz 2 GB transferu.

 

Weebly

O tym narzędziu do tworzenia witryn pisaliśmy już przy okazji tematu darmowych platform blogowych. Weebly jest wszechstronnym kreatorem stron internetowych, więc poza wykorzystaniem go w celu stworzenia darmowego bloga, można za jego pomocom wygenerować funkcjonalną stronę firmową.

weebly-min

 

Przypomnijmy krótko najważniejsze cechy tego narzędzia, w jego bezpłatnej wersji:

  • interfejs „przeciągnij i upuść”;
  • gotowe szablony z możliwością edycji;
  • 500 MB miejsca na stronę;
  • witryna w domenie weebly.com;
  • możliwość podpięcia zaawansowanych narzędzi analitycznych (np. Google Analytics).

 

Kreator stron w Google Moja Firma

Na temat narzędzia firmy Google poświęciliśmy już kilka artykułów. Jest to usługa, dzięki której można stworzyć wizytówkę biznesu, która wyświetlana jest na stronie z wynikami wyszukiwania w Google. Ostatnimi czasy narzędzie to jest mocno rozwijane i stale pojawiają się w nim nowe funkcje.

Jedną z nich jest np. darmowy kreator stron internetowych. Czy się wyróżnia? Przede wszystkim jest niezwykle prosty w obsłudze – witryna tworzy się niemal samodzielnie. Automatycznie są też pobierane i aktualizowane wszelkie najważniejsze informacje o firmie, takie jak np. adres czy godziny pracy.

tworzenie-min

 

Kreator umożliwia też dodanie grafik, opisu firmy oraz pozwala zmienić w bardzo podstawowym stopniu wygląd strony (kolory oraz czcionki). Cały proces tworzenia witryny w tym narzędziu opisaliśmy w tym miejscu.

edycja-witryny-min

 

Warto też poznać ograniczenia, które cechują kreator stron internetowych od Google – szczegółowej analizie został on poddany w tym artykule.

 

Podsumowanie

Czy darmowe kreatory stron internetowych są warte większej uwagi? Z pewnością nie są one polecane firmom rozwiniętym, ze względu chociażby na niektóre z ograniczeń (reklamy, brak możliwości podpięcia własnej witryny, niewielki transfer i miejsce na serwerze).

Darmowe kreatory stron internetowych są szczególnie polecane dla mniejszych firm, które aktualnie nie mogą lub nie chcą inwestować dużych środków finansowych w tworzenie profesjonalnej witryny. Narzędzia te są też przydatne w celach testowych, aby przekonać się jak działają strony internetowe, jak się je prowadzi, aktualizuje czy w jaki sposób śledzić ruch na witrynie.

 

7 odpowiedzi

  1. Hej Szanowna Redakcjo, jest jeszcze sporo różnych kreatorów, powiedzmy kilkanaście 😀
    Oczywistą rzeczą jest, że reklama firmy musi polegać na ” rozdawaniu ” czegoś za darmo, ale finał jest zawsze taki sam.
    Odpowiedni klient, musi odpowiednio zapłacić za opcje.
    Biznes, to nie filantropia.
    Przykładowy Webwave, życzy sobie łącznie za hosting i jeszcze dziś niedoskonałego kreatora około 200 zł rocznie.
    Ludzie, to nie jest kasa, która powoduje szczękościsk.
    Zobaczcie ile wydajecie jednorazowo w markecie.
    Najmilszą niespodzianką w Webwave, są systematyczne artykuły pozwalające poznać produkt.

  2. Dzięki za opisanie naszego kreatora WebWave! :))) Ciężko pracujemy aby można było zrobić stronę tak jak chce tego użytkownik. A to wszystko tutaj w Polsce 🙂

    Jeśli chodzi o interfejs to już testujemy nową, bardziej funkcjonalną i nowocześniejszą wersję. Tutaj więcej informacji: https://webwavecms.com/Nowy_interfejs
    Można zapisać się na testy beta, choć już za około 2 tygodnie przejdziemy do publicznych testów. Zapraszamy 🙂

  3. Ja próbowałem już chyba wszystkich kreatorów i tak zdecydowałem się w końcu na https://webwavecms.com/?ref=2922004 – WebWave hosting w cenie, wszystko szybko się układa w całość, nie trzeba znać języków, no i nie jestem skazany na szablon tylko jedynie moja wyobraźnia mnie ogranicza. szczerze polecam, stworzyłem dzięki nim już kila stron i zawsze mogę liczyć na pomoc, używałem również innych serwisów takich jak Wix czy Weebly, ale brak wsparcia i wysoka cena to ich duże wady.

  4. Warto zwrócić uwagę, że istnieją dwa typy kreatorów:

    – takie, które pozwalają na umieszczanie elementów na stronie TYLKO w konkretnych miejscach/blokach (co moim zdaniem mocno ogranicza) np. Jimdo
    – takie, które umożliwiają DOWOLNE ustawianie każdego elementu w miejscu i rozmiarze jaki chcemy np. Calwi (polski kreator) czy Wix (zagraniczny)

    https://calwi.com – bezpłatny test

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *